Brangiakailiai
Brangiakailiai
Lapė
Šis kailis yra vienas iš pačių populiariausių kailių. Jo prabangus plaukas yra ilgas ir minkštas, poplaukis – tankus. Lapės kailis nuostabiai purus ir be galo tinkamas aukštosios mados gaminių apdailos detalėms, apykaklėms, rankogaliams, šaliams bei galvos dangalams – viskam, kas tik ateina į galvą, nes šis kailis bet kurį gaminį padaro šiltu ir nuostabiai gražiu. Lapės kailio pasididžiavimas yra neįprastai didelė natūralių spalvų įvairovė, apimanti raudoną, baltą, pilką, sidabro spalvą bei kryžmintų lapių kailių spalvas, be to, norint jį panaudoti kaip skirtingų stilių išraiškos priemonę, lapės kailis gali būti dažomas gausybe spalvų. Šis kailis pasižymi geromis dėvėjimo savybėmis, tačiau, norint išlaikyti kailio purumą ir minkštumą, rekmenduojamas reguliarus profesionalus valymas. Šio kailio kokybė priklauso nuo plauko ir poplaukio tankumo, plauko ilgio, kailio švelnumo ir plauko paslankumo.
Juodsidabrė lapė
Suomija pasižymi savo ūkiuose auginamomis lapėmis. Vertingiausia lapės rūšis yra juodsidabrė lapė. Šios lapės kailis yra lengvas, turintis ilgą žvilgantį plauką. Natūralus kailis yra juodos/baltos spalvos: tankūs, aksominiai juodos spalvos plaukai kailyje pereina į sidabro spalvos plaukus su baltais galiukais, todėl atrodo lyg kailis mirgėtų sidabru. Juodsidabrės lapės kailis tradiciškai naudojamas apykaklėms ir rankogaliams bei apsiaustams ir šaliams gaminti.
Šiaurinė lapė
Ūkiuose augintų lapių kailio spalva apima paletę nuo tamsiai pilko iki šviesiai pilko atspalvio ir beveik visai baltos spalvos. Šis kailis dažniausiai dažomas įvairiomis spalvomis. Šiaurinės lapės kailis turi minkštą, storą plauką. Šis kailis plačiai naudojamas apykaklėms, apdailoms, puspalčiams ir paltams gaminti.
Audinė
Didžiausias fermose augintų audinių kailių tiekėjas yra Danija. Audinės kailis yra pats populiariausias iš visų ūkiuose išaugintų kailinių gyvūnų rūšių. Jos kailis prabangiai minkštas, tankios struktūros ir lengvas, o spalvų paletė itin plati: nuo baltos iki juodos spalvos, apimant perlo spalvą (en. ‘pearl’), žibutės spalvą (en. ‘violet’), safyro spalvą (en. ‘sapphire’), vidutinio intensyvumo rudą (en. ‘demi-buff’) ir labai tamsiai rudą spalvą (en. ‘ranch’). Kailio apdailos būdai gali būti įvairūs: kailis kerpamas, mezgamas, dažomas įvairiomis spalvomis. Ilgaplaukio audinės kailio plaukas minkštas ir blizgantis, o poplaukis – tankus, tuo tarpu kirpta audinė pasižymi prabangia aksomine tekstūra, tad kailį taip ir norisi paliesti. Audinės kailis naudojamas kailiniams paltams, švarkeliams bei apdailos detalėms gaminti. Šis kailis puikiai tinka tiek elegantiškam vakariniam stiliui kurti, tiek kasdieniniam stiliui pagyvinti. Aukštos kokybės audinės kailiniai yra ne tik nepakartojamai elegantiški, bet ir ilgaamžiai. Audinės kailinius labiausiai pamėgusios yra moterys, bet vis daugiau dėmesio sulaukia ir vyriški audinės kailiniai.
Karakulis
Tai viena seniausių naminių avių rūšių pasaulyje. Taip pat ji žinoma kaip Persiškas ėriukas ir Astraganas. Persiško ėriuko kailis skirstomas į karakulį, Swakara ir Bukhara. Šie kailiai skiriasi kailio garbanų tankumu, raštu. Karakulio kailis yra prabangus aukštos kokybės kailis, išsiskiriantis plauko minkštumu ir žvilgančiomis garbanų sruogomis. Natūralios karakulio spalvos yra juoda, pilka, balta, sidabriškai pilka ir ruda. Karakulio kailis taip pat dažomas įvairiomis spalvomis. Dažniausiai šis kailis naudojamas kailiniams ir sijonams, kurie gaminami tik iš karakulio kailio arba kombinuojant jį su kitomis kailių rūšimis ar tekstile; karakulio kailis taip pat naudojamas įvairių gaminių apdailos detalėms arba dvipusiams gaminiams. Karakulio populiarumas pasiekė mados viršūnę: šį kailį mielai renkasi dizaineriai visame pasaulyje.
eXTReMe Tracker